Az ATEVSZOLG Innovációs és Szolgáltató Rt.-t 1992. évben hozta létre az ATEV Fehérjefeldolgozó Rt., mely állami vállalat jelenleg 100 %-ban tulajdonosa Társaságunknak.
Az ATEV Fehérjefeldolgozó Rt. 1996. évtől kezdődően az ATEVSZOLG Rt. feladataként a környezetvédelmi szakmai, szakértői tevékenység végzését határozta meg, egyrészt az anyavállalat, másrészt külső – elsősorban élelmiszeripari – cégek felé. Későbbiekben megjelent az igény az ATEV Rt. fehérjefeldolgozási technológiájába nem illeszthető állati anyagok kezelésére vonatkozóan. Az igény kielégítésére néhány ATEV gyár mellett komposztálótelepek létesültek az ATEVSZOLG Rt. irányításával. A folyamatos fejlődés eredményeként az ATEVSZOLG Zrt. nettó árbevételének a többsége jelenleg az állati eredetű melléktermékek és a nem veszélyes hulladékok kezeléséből, hasznosításából származik. A Társaság a tevékenységét a korábbi négy, majd három üzletágba szervezve végezte, jelenleg három tevékenységi ágat (állati eredetű melléktermékek és egyéb hulladékok kezelése, környezetvédelem – szennyvízkezelés szakmai felügyelete az ATEV Zrt. és egyes leányvállalatai részére, illetve laboratóriumi vizsgálatok) működtet.
Társaságunk a környezetirányítási MSZ EN ISO 14001 és a minőségirányítási MSZ EN ISO 9001 rendszerek, illetve a HACCP előírásait betartva tevékenykedik. Az ATEVSZOLG Zrt. filozófiáját tükröző Minőségpolitika és Környezetpolitika ide kattintva elérhető.
A társaság állati melléktermék és egyéb nem veszélyes hulladék átvételét és kezelését végző telephelyei:
- Hódmezővásárhely (2000. évtől)
- Solt (2000. évtől)
- Dévaványa (bérelt, 2013. évtől)
- Garé (bérelt, 2015. évtől)
- Somberek (bérelt, 2016. évtől)
- Magyarbóly (bérelt, 2016. évtől)
- Komló (2020. évtől)
- Sitke (2021. évtől)
A partneri és érdekeltségi kapcsolatok révén az állati melléktermékek szállítását és kezelését az egész ország területén meg tudjuk oldani.
Telephelyeinken az alábbi nem veszélyes hulladékokat/állati melléktermékeket vesszük át hasznosításra:
- tejipari-, konzervipari-, vágóhídi szennyvíziszapok, zsíriszapok;
- konyhai zsíriszapok;
- trágya, trágyás homok, gyomor- és béltartalom;
- élelmiszeriparban, kereskedelemben, illetve állateledel-gyártásban keletkező hibás, vagy lejárt szavatosságú csomagolatlan, illetve csomagolt élelmiszerek (a poharas, dobozos, alutasakos termékek);
- 3. kategóriába sorolt állati melléktermékek (pl. tojáshéj, szőr);
- települési szennyvíztisztításból származó szennyvíziszapok, anaerob erjesztési maradékok.
A komposztálás célja, hogy a takarmány-alapanyag előállításra alkalmatlan állati melléktermékek ne kerüljenek lerakásra, elégetésre, hanem a szerves anyag tartalmuk biológiai stabilizálását követően trágyaanyagként (komposzt) a mezőgazdasági termelésben hasznosuljanak.
Az alkalmazott technológiák során keletkező komposzt forgalomba hozatalához rendelkezünk a szükséges termékengedélyekkel.